O MNĚ

MODERNÍ SENÁTOR

Je třeba, aby byl Hradec Králové a celý hradecký region zastoupen v Praze mnohem aktivněji než dosud, a rád bych k tomu přispěl. V Praze jsem delší dobu působil a vyznám se tam, umím tam věci zařídit.

Vedle aktivní práce pro hradecký region bych rád pomohl řešit problém dostupného bydlení, a to jak ve velkých městech, tak v malých obcích. Rovněž bych se rád věnoval ochraně a zlepšení životního prostředí, a to zejména v souvislosti s rozvojem Hradce Králové a jeho okolí.

Jsem přesvědčený, že právní vzdělání a zkušenosti z právní praxe jak na mezinárodní, tak na domácí úrovni jsou pro Senát velkým přínosem. Vedle toho, že senátor musí aktivně obhajovat zájmy svého regionu v Praze, je velká část jeho agendy spojena s posuzováním návrhů nových zákonů. Každý čtvrtý návrh zákona, který je předložen do Senátu, je v Senátu opraven nebo vylepšen. V současné době je přitom z celkového počtu 81 senátorů pouze sedm právníků. O Senát mám dlouhodobý zájem, již jsem do něj jednou kandidoval a věnoval jsem se mu rovněž v rámci svých vysokoškolských studií.

Důležitou rolí senátu je konečně bránit naše práva a svobody a právní stát. K tomu chci maximálně přispět.

CO CHCI

Aby se Hradec a celý hradecký region rozvíjel, chránil své životní prostředí a byl aktivně zastoupen v Praze.

Dostupné bydlení pro celé Hradecko.

Evropské Česko.

Českou republiku, která ctí právo a etické hodnoty.

Právo v Senátu a kvalitní zákony.

ČEHO CHCI V SENÁTU DOSÁHNOUT

 • Aby byl Hradec a jeho nejbližší okolí v Senátu aktivně a plnohodnotně zastoupen.
 • Aby byly v Senátu přijímány kvalitní zákony.
 • Aby Hradec jako salon republiky nebyl jen záležitostí minulosti.
 • Aby bylo naše město a jeho okolí atraktivním místem k životu, ze kterého se neodchází za lepším jinam.
 • Abychom měli dostupné bydlení nejen ve městech, ale i na venkově.
 • Abychom ubránili naše práva a svobody a právní stát. K tomu chci maximálně přispět.

 • SENÁT JAKO TÝM

  Výkon funkce senátora musí být aktivní, a to jak v Senátu, tak v regionu, který senátor zastupuje, práce senátora musí být vidět. A je to týmová práce, zvláště pokud chcete být senátorem aktivním. Proto mám již teď tým hradeckých kolegů, kteří mi v případě zvolení pomohou efektivně pracovat pro můj region. Stejně jako v profesním životě chci, aby za mnou a mým týmem byly vidět skutečné výsledky, jinak to nemá cenu dělat.

  DĚKUJI ZA PODPORU

  Kandiduji jako nezávislý kandidát navržený mým domovským Hradeckým demokratickým klubem, s podporou osobností hradeckého i celostátního života a s podporou dalších demokratických a proevropských politických stran a hnutí.


  PODPOROVATELÉ