O MNĚ

KDO JSEM

Je mi 47 let, jsem právník, rodilý Hradečák a hradecký patriot. Dětství jsem prožil ve Svobodných Dvorech, v současnosti bydlím v Třebši. Na základní školu jsem chodil ve Svobodných Dvorech a v Kuklenách, poté jsem absolvoval gymnázium J. K. Tyla. Po vystudování Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze jsem studoval právo a politiku ve Velké Británii a USA. Po více než 10 letech strávených v právní praxi v Praze a v zahraničí jsem se před třemi lety rozhodl vrátit se do svého rodného města a využít získané zkušenosti a znalosti tam, kde jsem opravdu doma. V současnosti se věnuji právní praxi s kancelářemi v Hradci Králové a Praze. I po dobu strávenou mimo Hradec jsem byl v pravidelném kontaktu s vedením města i s hradeckými architekty, se kterými jsem strávil mnoho hodin vášnivých diskusí o rozvoji našeho města. Svůj upřímný zájem o rodné město jsem zúročil v komunálních volbách, ve kterých jsem byl zvolen členem hradeckého zastupitelstva za Hradecký demokratický klub.

Ve své dlouholeté právní praxi jsem řešil každodenní lidské příběhy i významné právní kauzy. Chci i nadále pomáhat těm, kdo to potřebují, a poskytnout jim právní zázemí, ať už z pozice senátora, nebo právníka v nově otevřeném Bezplatném centru právního a finančního poradenství.

ZÁSADY A HODNOTY, KTERÉ PROSAZUJI

Měli bychom

DĚLAT VĚCI SPRÁVNĚ

Je třeba dělat věci nejen ekonomicky výhodné, ale zejména správné. Co je to správné? To, co je v souladu s pravidly, zákony a předpisy, a především s etikou a obecně sdíleným veřejným zájmem.

Co pro mě znamená

SVOBODA

Základem svobody jedince je jednat podle své vůle a také mít možnost svobodné volby. Svoboda je základním parametrem demokracie.

Jak vnímám

SPRAVEDLNOST

Spravedlnost je základní pojem pro dobré uspořádání lidských vztahů – je to nejdůležitější ctnost. Spravedlnost je tehdy, když platí: Mé dobro je dobro i pro druhé.

Snad nevymizí

POCTIVOST, ČESTNOST

Skutečná poctivost je jedna z nejvzácnějších ctností, člověk buď poctivý je, anebo poctivý není, neexistuje nic mezi tím. Odrazem naší poctivosti je naše svědomí.

CO MĚ TĚŠÍ

Architektura a cestování.

Jsem vodákem tělem i duší, v kánoi i na raftu na divoké vodě.

Rád sportuji – občas si jdu zaběhat nebo se projedu na inlinech nebo na kole. Rád si zahraju volejbal nebo tenis a zavzpomínám na doby, kdy jsem se sportu věnoval vrcholově, jako žák sportovní třídy ZŠ Kukleny a později ve dresu hradecké Slávie nebo Welšské university.

CO MI VADÍ

Neschopnost se domluvit. Lidé veřejně činní musí umět vyjednávat na profesionální úrovni a musí být schopni dospět k dohodě.

Ovlivňování zákonů a veřejného rozhodování šedými eminencemi a podivnými zájmovými skupinami.

Že stále ještě nežijeme v souladu s přírodou a nechováme se k ní s respektem.

A že nás občas zklamou ti, kterým důvěřujeme…

VÍCE O MNĚ - ŽIVOTOPIS KE STAŽENÍ